לוח ארועים - סיור ליקוט צמחי בר למאכל

תאריך הארוע: : 13-05-2011

ביום שישי הזה עורכים קניות באוויר הפתוח וּבחינם!

בסיור הליקוט נתוודע אל המגוון המפתיע של צמחי בר אכילים בעיר וּבשוליה וְנלמד להבחין בינם לבין אלה, שאינם אכילים. נרסן את החשש מפני סכנות של הרעלה, זיהום או נחשים ונסיר עוד מחיצות בינינו לבין הסביבה המידית שלנו.

לקראת סיום נכין ממה שליקטנו מיני מאכלים וּמשקאות במטפח של תמי בדירה האקולוגית שבכיכר ביאליק וניקח אתנו מתכונים קלים ליישום.

מהו המזון הכי אקולוגי? קל להגיע למסקנה, שמזון, שגדל ללא השקעת משאבּים וַעֲבודה והִגּיע אלינו טרי, מיד עם היקטפו, וּללא שינוע, הוא התשובה. כאלה הם צמחי הבר האכילים, וּמתברר, שרוב צמחי הבר שבִסביבתנו הם כאלה.

כיוון שעלים ירוקים הם הרכיב העיקרי בִתזונה בריאה, וכיוון שמזון מקומי מספק לגופנו את צרכיו בהתאם לאקלים המקומי וְלָעונה, יוצא, שזהו גם המזון הבריא ביותר. לעתים יתמזל מזלנו למצוא גם פירות.

צמחי בר אכילים קיימים בִסביבתנו כל השנה. בחורף וּבאביב, הם מצויים בשפע של ממש. בכל-זאת, רק מעטים מאתנו נהנים ממתנה מופלאה זוֹ, וגם כשכן, לרוב זה כקוריוז במהלך טיול ולא כחלק מאורח החיים היומיומי.

מעתה כל טיול, או סתם הליכה, ישתפו לא רק את הראייה, השמיעה והריח, כי אם גם את הטעם. מעתה נתקשה להבין, למה לנו לעמוד בתור וּלשלם כדי להשיג אוכל, כשאפשר פשוט לצאת לאוויר הפתוח לטיול של קניות בחינם...אלון, המנחה, מלקט צמחי בר בתל אביב באופן יומיומי כחלק מרכזי ממזונו. כמו-כן, אלון מגדל את מזונו בגינות קהילתיות בעיר. בִשעות הפנאי אלון לומד לדוקטורט בלימודי הסביבה (<-:)זמן    13/05/11, 11:00,
משך    3 שעות
מיקום    בִסביבות כיכר ביאליק
עלות    50 ש"ח, לחברים בִתשורה
מנחים:    אלון אלירן
איש קשר:    alon@citytree.net

 

פרטים נוספים באתר עץ בעיר.