חברים לדרך

לוח ארועים - יסודות הקומפוסט- בעץ בעיר

תאריך הארוע: : 06-05-2011

גם לכם נראֶה מוזר לשלוח את קליפות הבננה שלכם כל הדרך למטמנה בנגב? צודקים, אצלכם בחצר או בתוך הבית הקליפה יכולה לעבור תהליך פירוק אופטימלי ולהביא תועלת כדשן נפלא לעציצים ולגינה, לכם, לחבריכם, או לגן הציבורי.

אשפה אורגנית מהווה בממוצע 40% מנפח האשפה הביתית בישראל וקומפוסטציה היא הדרך הטובה ביותר לצמצם את נפח האשפה שלנו.

בסדנה נלמד על המשבר הסביבתי ואיך כל אחד מאתנו יכול לקחת חלק פעיל בפתרונו בעזרת ערימת קומפוסט פשוטה לניהול. נדבר על מעגלי החיים של ההמוצרים שאנו צורכים ועל משמעויות המיחזור המוכר שאיננו באמת מיחזור. נדבר גם על איך אנחנו מדברים על קומפוסט.

קומפוסט הוא הוא תהליך המיחזור המושלם והטבעי, ועשיית קומפוסט היא עשיית חיים. נשמע לכם כמו הזיה אקולוגית? בואו לפגוש את מי שהקומפוסט כבר שינה את חייו ותראו שאין זו הזיה, כי אם פעילות יומיומית פשוטה ומעוררת.

במפגש זה נסביר את העקרונות ואת התמונה המלאה של נושא הצריכה והמִחזוּר וּבִפרט מעגל המזון והזבל. נסביר, מהו קומפוסט, וּמה חשיבותו, וְנציג את שְלוש השיטות העיקריות לַהֲכנת קומפוסט בִתנאים עירוניים: ערימה, תולעים ו-EM.

נמצא יחד את הדרך המתאימה ביותר לכל משתתפ/ת. סדנה זוֹ תאפשר לכם להתחיל לקמפסט כבר בבוקר למחרת. מי שת/ירצה הרחבה על אחת או יותר מהשיטות, מוזמן למפגְשי ההרחבה, שבכל אחד מהם נתמקד באחת השיטות: ערימת הקומפוסט, קומפוסט תולעים וקומפוסט EM.

ניתן להירשם לכל הסדרה מראש בִמחיר מוזל של 180 ש"ח וּלקבל תעודת "קומפוסטאי עירוני מדופלם" בסיום הסדרה - תעודה אלקטרונית!קיום הסדנה מותנה במספר משתתפים מינימלי.זמן    06/05/11, 10:00,
משך    2 שעות
מיקום    ביאליק 25 תל-אביב, דירה 8
עלות    50 ש"ח
מנחים:    אייל אנגלמאיר
איש קשר:    eyal@citytree.net

 

פרטים נוספים באתר עץ בעיר.