חברים לדרך

ואני תפילה - ירושלים

פורסם בתאריך: 15-10-2012

השתלבות בעשייה הסביבתית בשכונה, צרכנות מקומית והקפדה על "אפס פסולת".ואלו שמות : "ואני תפילה" הינה קהילה תוססת בשכונת נחלאות בירושלים, אליה משתייכות כ-200 משפחות מהשכונה. חברי הקהילה נמנים על " כל סוגי האנשים--- שמתרשמים מהתפילה והמתיקות בקהילה".


בית תפילה: הקהילה מתפללת במבנה בן 100 שנה  שנבנה על ידי הקהילה המקורית של שכונת נחלאות. בשל מבנה השכונה אין לבית הכנסת חצר של ממש, אלא כל סמטאות העיר הן החצר שלה.


בתוך עמי :קהילת "ואני תפילה" הינה קהילה פעילה מבחינה חברתית וסביבתית כאחד.  רב הקהילה, הרב אהרון ליבוביץ, הינו פעיל חברתי- סביבתי שסוחף אחריו את חברי הקהילה. לדוגמה, במחאת האוהלים של הקיץ שעבר התגייסה הקהילה לקריאת מגילת איכה במחנה האוהלים.


אין לך דבר  שאין לו מקום: חברי הקהילה מקפידים  לרכוש את האוכל והשתייה לקידושים מעסקים קטנים ומקומיים , בשוק מחנה יהודה הנמצא בקרבת מקום.  בכך הם חוסכים עלויות סביבתיות של שינוע , כמו גם תומכים בעסקים מקומיים.


כלי כלי : לקהילת ואני תפילה ישנו גמ"ח של כלים רב פעמיים לקידושים ולשמחות- כך שאין בכלל שימוש בכלים חד פעמיים. לאחר הקידושים מגיעים שאריות המזון לקומפוסט השכונתי, הבקבוקים למיחזור – וכך מסתיים לו הקידוש באפס פסולת.


דבר תורה: בבית הכנסת לא מכניסים עלוני שבת , מלבד דף שבועי שנכתב על ידי רב הקהילה ומכיל דברי תורה ומידע ..


נגישות לנכים: ברור


מענק זה לשם מה : לשם המשך הגדלת הגמ"ח של הכלים רב פעמיים- בדגש על כלי הגשה וכוסות לשתייה חמה.