חברים לדרך

מה בסביבה- חודש שבט

פורסם בתאריך: 10-01-2013

דברים שלא תשמעו במקום אחר.. כנסים, אירועים, פרויקטים, יוזמות ושאר ירקות... פרסום ללא תשלום info@tevaivri.org.il

מה בסביבה

 

שבת עיון- אכילה מזינה מהשורש

אם אין לכם תוכניות לשבת. היום, ר"ח שבט, בחוות הקקטוסים בנגב המערבי. שישי-שבת קסומים בנושא מזון מזין.. תוך אווירה חסידית והתחזקות מתוך שורשי האכילה במקורות. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי. 

 

קורס ליקוט צמחי בר למאכל

ראשון-שני ב-ג שבט, 13-14.1.13. הסדנא מיועדת לאוהבי הטבע, למתעניינים בלקטות, מיומנויות חיים קדומות, הישרדות ולמדריכי טיולים. הסדנה תתקיים בשפלת יהודה. עלות הסדנה 450 ₪. פרטים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

מזון למחשבה- כשרות אלטרנטיבית

יום רביעי, ה' שבט, 16.1.13 המפגש השני של מזון למחשבה בנושא כשרות אלטרנטיבית קהילתית- בשורה או פרצה- שיחה מאת הרב אהרון לייבוביץ.  מוביל מהלך של כשרות קהילתית בירושלים. והרצאה על צדק למלצרים מאת אלון לי גרין. הערב יתקיים בשעה 19:00 בבית קהילת ידידיה, רחוב ליפשיץ 12 ירושלים. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי ובדף הפייסבוק.

 

אל נא תעקור נטוע

יום חמישי, ו' שבט, 17.1.13 ביישוב כרמים, מפגש לטו בשבט בשיתוף טבע עברי בנושא "אל נא תעקור נטוע" - על שורשים רוחניים ואחריות סביבתית.

 

סיור עצים ברמת הנדיב

יום שישי, ז' שבט, 18.1.13,
לרגל ט"ו בשבט, יום חגם של האילנות, הנכם מוזמנים לסיור בסימן עצים בגני רמת הנדיב. נפקח עיניים, נרים מבט לצמרות ונשמע את סיפורי התושבים הדוממים בעולמנו. העצים ! פרטים באתר רמת הנדיב.

 

משל יותם

יום שני, י' שבט 21.1.13  "הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך" - סדר ט'ו בשבט בליווי הפעלה בעקבות משל יותם - להורים וילדים במנהל הקהילתי רמות ספיר בחיפה בשעה 17:30. בשיתוף טבע עברי.

 

פסטיבל אקופואטיקה לקראת טו בשבט

יום חמישי, יג' שבט, 24.1.13 19:00, בנווה שכטר, רחוב שלוש 42, נווה צדק, תל אביב. יתקיים פסטיבל אקופואטיקה בשיתוף טבע עברי. במקום שיח על כתיבה של מקום עם המשוררת סבינה מסג והפילוסוף אליק פלמן. סדנאות כתיבה וסביבה ולסיום הופעה מקפיצה של 'ג'אלי אנסמבל'. כרטיסים 30 ₪ + דיסק של ג'אלי אנסמבל. לרכישת כרטיסים: Office@neve.org.il טלפון 03-5170358 (שלוחה 4) ופרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי ובדף הפייסבוק.

 

טבע עירוני לטו בשבט

יום ראשון, טז' שבט,  27.1.13.  פעילות טבע עירוני לילדים וחנוכת 'ערוגת הבושם' – גינת תבלינים בקהילת אוהל ארי, רעננה. בשעה 16:00.

 

עוד לא תמו כל פלאיך

יום ראשון, טז' שבט, 27.1.13 במצפה אילן - "עוד לא תמו כל פלאיך" ערב טו בשבט משותף לתושבי קיבוץ ברקאי ומצפה אילן.

 

קורס גששות

ראשון-שני, כג-כד שבט, 3-4.2.13, יתקיים קורס גששות. הקורס מיועד למתעניינים בגששות ,מיומנויות אדמה קדומות, הישרדות, ולכל אוהבי הטבע. הקורס יועבר ע"י מיכה חנונה-מדריך ב'בני אדמה', ומדריכים נוספים. מקום- שפילת יהודה באזור בית שמש. מחיר הקורס -500 ₪ למשתתף. פרטים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

חודש שבט מלקוש

מוזמנים להצטרף לפעילות בגינת המלקוש בבאר שבע- פרטים כאן.

 

קהילה אקולוגית

תחרות קהילה אקולוגית של עמותת ירוק עכשיו חוזרת. ניתן להגיש מועמדות החל מט"ו בשבט עד ר"ח אייר. פרטים נוספים באתר ירוק עכשיו.

 

קול קורא התו החברתי

התו החברתי מחפש מתנדבים לפרויקט חדש למען הוגנות בהעסקה ונגישות לאנשים עם מוגבלות. פרטים כאן.

 

מעלות הפעילות הקהילתית המעורבת

חיים בקהילה מעורבת (דתיים חילוניים) לכבוד טו בשבט, הוציאה רשת מרק"ם את שמונה המעלות לעשייה קהילתית המתאימה לקהילות מעורבות. מוזמנים לעיין ולעשות..

 

מחזור פסולת אלקטרונית


הנזק מזריקת מכשירים אלקטרוניים לזבל הוא עצום, אנו אוספים את הציוד, מפרקים אותו וממחזרים את רכיביו השונים. באמצעותנו תוכלו לא רק לשמור על איכות הסביבה אלא גם לתרום לקהילה - לצורך פירוק הציוד אנו מפעילים עובדים בעלי צרכים מיוחדים המקבלים הכשרה לפירוק הציוד האלקטרוני למרכיביו השונים.
נכון להיום אנו עובדים עם שני מרכזי עבודה שיקומית (מע"ש) באשדוד ובצפון הארץ, אנו גם מעסיקים פנסיונרים במשרדנו בכפר-סבא.
אנו מעניקים לכם הזדמנות לשמור על סביבה ירוקה ולתרום בעזרה בשיקום אוכלוסייה מיוחדת.
אם יש לכם, ציוד אלקטרוני ישן, מחשבים ישנים, טלפונים, מרכזיות, מכשירי וידאו וכל דבר המכיל כרטיסים אלקטרוניים - אנחנו הכתובת.
כמו כן אנו מעוניינים להתקשר עם חברות לאיסוף מסודר תקופתי של הפסולת האלקטרונית וכן עם מועצות, ארגונים, תנועות נוער, ועדי הורים ומוסדות חינוך.
לארגונים איתם אנו עובדים נעניק תעודת "חושב ירוק" המעידה על תרומתם הן לאיכות הסביבה והן לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים.
נשמח לשמוע חזרה מכם.
בברכה,
עופר פז
אקו גלוב בע"מ
התע"ש 20 כפר סבא
09-766-1555
ofer@eco-globe.co.il

 

דרושים:


מועצה אזורית מטה בנימין, בית ספר שדה עפרה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון מחפשים מדריך/מדריכה לעבודה בבתי ספר בבנימין לפרויקט גילוי המגוון הביולוגי של בנימין.
דרישות התפקיד: רקע בנושא מגוון ביולוגי (תואר אקדמי רלוונטי/ניסיון הדרכה בתחום), יכולת הדרכת תלמידים בכיתות ד-ה, יכולת ריכוז התוכנית ועמידה בקשר עם בתי הספר.
לפרטים יש לפנות ל:  שלוה נווה ,רכזת חינוך איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון 057-2416612