חברים לדרך

מה בסביבה- חודש אייר

פורסם בתאריך: 09-04-2013

דברים שלא תשמעו במקום אחר.. כנסים, אירועים, פרויקטים, יוזמות ושאר ירקות... פרסום ללא תשלום info@tevaivri.org.il

מה בסביבה

 

 • צער בעלי חיים- תרנגולות למסירה- היום!

במשק במושב אומץ בעמק חפר, קיים לול תרנגולות (מטילות) החיות בתנאים נוראיים.וביום חמישי (11.4, א' אייר) הולכים לחסל את הלול ולחשמל את התרנגולות למוות. אנא מי שמוכן לקחת תרנגולות ולגדל אותן בתנאים טובים יבורך. הן עדיין מטילות כך שמי שאוכל ביצים לפחות יוכל לקבל ביצים טובות. הן תלכנה רק למקום טוב לא לכלובים כמובן. אמנדה-0526743889 ופרידה 0523238861

 

 • עסרט ימי תודה

עשרה סרטים בכל יום על היצירה הקולנועית הישראלית, והשאלות הלאומיות שאיתן היא מתמודדת. ראשון כז ניסן-שלישי-ו אייר (7-16.4) במדרשת עין פרת. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 • סדנה להקמת גינת ירק

יום חמישי, ראש חודש אייר, סידרה של 3 מפגשי לימוד תיאורטי ומעשי מ-א' ועד ת' כיצד להפוך את הגינה הביתית לערוגת ירק פורחת ושופעת.  הסדנה תתקיים  בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה. בהנחיית רון אורן- מורה מוסמך לפרמקלצר ובעל ניסיון רב בתכנון והקמת מערכות אקולוגיות ופרוייקטים של גינון קהילתי.המפגשים יערכו פעם בחודש על פי המחזור של האדמה: זריעה, שתילה, העשרת האדמה, מערכת השקיה וחילופי העונות. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 • כנס ירושלים הבינלאומי הראשון- לתיירות עליה לרגל ירוקה ונגישה

ראשון-חמישי, יא'-טז באייר, 21.4-26.4, יפתח כנס ירושלים הבינלאומי הראשון בנושא – תיירות עליה לרגל- ירוקה ונגישה. הכנס יתקיים בימקא  בינלאומית. תוכנית המלאה ופרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 • עיונים סביבתיים על פרשת בראשית

בית מדרש מקו"ם פותח את סמסטר אביב. סדרה מרתקת של עשרה מפגשים על יחסי אדם וטבע ומעורבות סביבתית. מנחה: יונתן אייקנבאום. פתיחה יום שני, יב אייר, 22.4, בבית מדרש מקו"ם, ספריית המנהל הקהילתי תלפיות מזרח, רחוב עולי הגרדום 13. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי ובדף הפייסבוק.

 

 • הגלובוס הירוק 2013

יום שני, יב אייר, 22.4, יום כדור הארץ הבינלאומי, קבלת פנים בשעה 17:30, הטקס יתחיל בשעה 18:30, בפארק אריאל שרון. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 • הכנס הארצי לקיימות – אשדוד

יום שלישי, יג' אייר, 23.4 יתקיים הכנס הארצי לקיימות במשכן לאומניות הבמה, רחוב דרך הארץ 1 אשדוד. לתוכנית הכנס ופרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 • הכנת סבון ביתי

יום חמישי, טו אייר, 25.4 בעץ בעיר בתל אביב: מה בסדנה?
~ נלמד על מה קורה היום סביבנו ומה זה טבעי בכלל?
~ נחשף לעולם שלם של מוצרים וחומרים לניקוי וטיפוח...
~ נתנסה בשימושים מעשיים במיוחד בטיפוח הגוף.
פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי

 

 • קורס צמחי מרפא

5 ימים שני-שישי, כו אייר-א סיון, 6-10.5 בחווה ואדם, מודיעין. יתקיים קורס מבוא לצמחי מרפא ורוקחות טבעית. תוכן המפגשים: מבוא לרפואה טבעית, הכרת צמחי מרפא וסיור ליקוט מקומי, הכרת סוגי מצויים והכנתם (חליטות, שמני תשרית, טינקטורות, מים ארומטיים, שמנים אתריים), רוקחות בסיסית: הכנסת סבון, קרם פנים, דאודורנט. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 • קורס הדרכת פרמקלצ'ר לילדים ונוער

במהלך חודש מאי (אייר-סיון) יפתח קורס פרמקלצ'ר לילדים ונוער בהנחיית טליה שניידר בימי חמישי בין השעות 9:00-13:00. שני מפגשים לפני חג השבועות, ושני מפגשים אחריו. להרשמה, הכנסו לאתר החדש בית יער.

 

 • סבב מענקי קרן של"י  יוצא לדרך- אביב 2013.

קרן של"י, שורשים לסביבה ירוקה, הנה קרן הנותנת מענקים קטנים (עד 15,000 ש"ח) לקבוצות פעילים מקומיות בתחומי איכות הסביבה. קרן שלי מזמינה עמותות ללא כוונת רווח להציע בקשות תמיכה לפרויקטים סביבתיים (יחידים/וועדי פעולה, על מנת להגיש בקשה לקרן יש למצוא עמותה שתהיה מוכנה להגיש את הבקשות דרכה). דוגמאות לפעילות הקרן וכן טופס הגשה און- ליין ניתן למצוא באתר הקרן, לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם גיא ג'מו  02-5399116 ,  guy@crbj.org.il. על הבקשות להישלח באמצעות האתר עד לתאריך 25.04.2013.

 

 • קול קורא להצגת מיזמים סביבתיים בכנס TED

צוות TEDx סמינר הקיבוצים מציע הזדמנות חד פעמית להציג את הרעיון בכנס TED העולמי, המגיע בפעם הראשונה לאקדמיה הישראלית. הכנס מתקיים ב 22 באפריל 2102 יום כדור הארץ. התאריך האחרון להגשת ההצעה לפרויקט: 10.4. יש לשלוח את ההצעה לדוא"ל:  TEDxSMKB+Sviva@gmail.com

 

 

 • שמרו את האריך יום הסביבה בכנסת, כו סיון, 4.6

ארגון הגג חיים וסביבה  מזמין את ארגוני הסביבה להעביר הצעות לדיונים ביום איכות הסביבה בכנסת בועדות הכנסת השונות ובשדולות, הצעות לסדר למליאה, שאילתות לשרי הממשלה, וכדומה. ניתן גם להציע אירועים משלימים: בשנים האחרונות התקיימו ביחד עם הארגונים אירועים מיוחדים במסגרת יום הסביבה בכנסת – תערוכות, סיורים, מיצגים, הקרנות סרטים ועוד. את ההצעות יש לשלוח בהקדם לכתובת הדוא"ל: maya@sviva.net.

 

 • התיקון הכללי

פרויקט סדנת תעסוקת תלמידים בית ספר ממ"ד אבן גבירול  חיפה. למה לגנוז ולא להשתמש - כשאפשר לתקן ולחדש? "התיקון הכללי" הינו מיזם תעסוקתי משקם, המתופעל על ידי התלמידים ומספק שירותי תיקון, כירכה ותפירה של סידורים וספרי קודש שונים. פרטים נוספים ויצירת קשר עם המארגנים בקובץ המצורף ובכתבה הראשית בעלון.

 

 • דרושים

1. לפרוייקט הסברה יחיד במינו באשקלון, אשדוד ובאר שבע דרושים/ות מדריכים/ות בנושא מיחזור והפרדת פסולת. המשרד לאיכות הסביבה בשיתוף פעולה עם עיריית אשקלון יוצאים בפרויקט ייחודי שמטרתו העלאת המודעות בקרב התושבים לגבי כל הקשור במחזור והפרדת פסולת.
העבודה בימים א-ו בין השעות 16-22 וימי שישי 8-13. שכר אטרקטיבי מאוד. יש משרות סטודנט.
דרישות התפקיד:
•         סטודנט/ית אקדמאי/ת- יתרון
•         כושר ביטוי טוב- חובה
•         ניסיון בהדרכה- יתרון משמעותי
לפרטים נוספים ניתן לפנות לענבר/בתאל 08-6272600.2. חברת "טללים-תיירות נכנסת" מחפשת מורי ומורות דרך דתיים להדרכת טיולים ופרויקטים של בני נוער דתיים מחו"ל בחודשים יוני-יולי-אוגוסט 2013.
אם אתם רואים במקצוע ההדרכה שליחות, אם אתם רואים את עצמכם קודם כל כמחנכים ורוצים להשפיע על העם היהודי בתפוצותיו, מקומכם איתנו!
דרישות התפקיד: אנגלית ברמה גבוהה, תעודת מורה דרך (לא תו תקן) בתוקף.
למתאימים נא לפנות לאפרת: 050-7667744 Efrat@authenticisrael.com

 

3. דרוש/ה רכז/ת חינוך וקהילה באיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה. פרטים כאן.