חברים לדרך

נא להכיר- בית לבב

פורסם בתאריך: 16-03-2011

המלך בשדה- אורית לבב על אלול, חודש ההתקרבות. הזדמנות להתקרב לבריאות ברת קיימא.

המלך בשדה, והיכן אנחנו?

ברגעים אלה מגשש חודש חדש את דרכו אל לבנו . ואינו חודש ככל החודשים, זהו אלול. החודש המכין אותנו לרצף המדהים ורב העוצמה של חגי תשרי. הביטוי המוכר לנו ביותר המתייחס לחודש אלול הינו "המלך בשדה". חכמינו נהגו להמשיל את הקב"ה למלך היוצא מארמונו אל המקום בו הפשוט שבפשוטים מבני עמו יוכל לפגוש אותו ללא מחיצות.

כאישה מאמינה וכמאמנת תזונתית חשוב לי תמיד למצוא הקשרים בין מועדי וחודשי ישראל להדרכות שאני נותנת בתחום הריפוי והתזונה. אני מוצאת בחודש אלול כח מיוחד של התקרבות, לא רק בתחום האמונה, אלא בתחומים רבים ונוספים בחיים. בעיני רוחי אני רואה רצף המתפתח באופן מרתק: אלול - מתקרבים למזון הפשוט והמבריא, בחינת קירוב הדעת והלב. תשרי - מרפים ומשחררים את הטעויות שעשינו בעבר אשר פגעו בבריאותנו. סוכות - אוספים כוחות, אחדות ושמחה כדי להחדירם בארוחותינו במשך כל השנה . וכך הלאה- חנוכה, פורים, פסח , כולי תקווה שנוכל להתלוות במאמרים אלה אל חודשי השנה, ולהיות, כמו שאומרים "צועדים עם המועדים" להבנה של בריאות ברת-קיימא.

ובכן, אלול. "אני לדודי ודודי לי". הקב"ה נתן לנו בריאה שכולה מתנות. רפואות ארוזות, בתוך זרעים,ארוזות בתוך עלים, מוגנות וארוזות בתוך קליפות.

ודאי שמעתם על הרמב"ם, מגדולי ישראל של כל הזמנים. מי יודע מה המשפט החשוב ביותר שאמר והמייצג בצורה מוחלטת את גישתו לרפואה, תזונה ובריאות?

הרמב"ם הכריז בפשטות "יהיו מזונותיך תרופותיך". הקב"ה נתן לנו את כל הרפואות בעולם הצומח שברא. "אני לדודי ודודי לי" ככל שנתקרב אנחנו בחינת "אני לדודי" לעולם התזונה המבריאה, כך יפתחו בפנינו עוד ועוד מעיינות של בריאות וחכמה, בחינת "ודודי לי".

כיצד עושים זאת? היכנסו לאתר ה"מסעדה הלימודית" המופיע מטה, והירשמו כדי לקבל תובנות, סרטונים ומתכונים, באופן נושם וחי. התחילו תהליך של התקרבות למזון המבריא דווקא בחודש ההתקרבות- אלול.

יהיה בינינו קשר משמח ואישי באמצעות האי-מייל והפייסבוק. נגדיל את החברותא של בריאות באמונה, נלמד עוד על טבע עברי ~ פשוט ומבריא.

עוד על בית לבב

במדינת ישראל שוכנת עיר נעימה המוקפת בנחל  ובחורש ושמה- מעלות.

כאן הקמנו לפני 13 שנים פרויקט חלוצי הנקרא "ספינת האדמה", בית העשוי מחומרי טבע ומחומרי מיחזור ובעל תכונות אקלימיות.

אנחנו אנשים שקמים עם החלומות שלהם בבוקר-והולכים לישון איתם בלילה- אחרי שהזזנו אותם צעד אחד קדימה במשך היום.

לכן אך טבעי היה שהחלום שלנו וחלומו של האדריכל דוד רנוב יפגשו. ממפגש מפרה זה נולד "בית לבב".

המקום משמש בעשר השנים האחרונות כבית המשפחה וכמרכז מבקרים בלתי שגרתי. המפגשים מספקים הדרכה חווייתית למשפחות המתעניינות באקולוגיה ובריאות.

לפני כ 8 שנים החלה לפעול במקום "המסעדה הלימודית". חזון המסעדה הינו להעניק למשפחות ולזוגות חוויה ובילוי שבכוחם להביא הביתה שינוי.

המפגש נפתח בסיור אקולוגי להכרת הפרויקט האדריכלי, וממשיך בטבעיות למטבח-הלימודי חוויתי. כאן מפשילים שרוולים ומניחים בצד רעיונות קודמים.

המתארחים, שגם יהיו הסועדים הבלעדיים במסעדה, מכינים בעצמם ארוחה מקורית, מבריאה וטעימה. אני מאמנת אותם ואת ילדיהם אם הם חלק מהמפגש, כל אחד לפי צרכיו והבנתו.

אנא ראו זאת כהזמנה אישית ממני.

אורית לבב

אורית לבב, מאמנת תזונתית, הקימה עם משפחתה את "בית לבב"-מסעדה, מרכז מבקרים ובית אקולוגי.

www.adama.net

049575553

נכתב באהבה לעילוי נשמת דוד בן שרה.