חברים לדרך

מה בסביבה - חודש אב

פורסם בתאריך: 06-07-2013

דברים שלא תשמעו במקום אחר.. כנסים, אירועים, פרויקטים, יוזמות ושאר ירקות... פרסום ללא תשלום info@tevaivri.org.il

מה בסביבה

 

השתלמות אסטרונומיה בצפון

שני-שלישי, א'-ב' אב, 8-9,7 תתקיים השתלמות אסטרונומיה למדריכי טיולים וחובבי אסטרונומיה תתקיים באזור הצפון. זוהי הזדמנות ללמוד לעומק תחום מסקרן ומרתק, המוגש באופן חוויתי ומשלב אספקטים מדעיים/חינוכיים עם חווייה וחדוות הגילוי.ההשתלמות מעניקה כלי הדרכה מעולה ושימושי. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

סדנת מבוא לנגרות

יום רביעי, ג' אב, 10.7 הזדמנות להכיר את כלי העבודה העיקריים להתחיל לעבוד עם עץ כדי לבנות את הרהיט שתמיד רציתם אבל לא ידעתם איפה להתחיל. בשעתיים, תכירו מגוון של כלים הנמצאים בכל סטודיו, נלמד כיצד להשתמש בהם ביעילות מקסימלית ולהאריך את חיי המדף שלהם
מתאים לכל הרמות. ציוד דרוש: אין. אבל הכי מוזמנים להביא חתיכת עץ לשייף, לחתוך או ווטאבר. עלות: ₪150  בערב הסדנא 170 ₪. הסטודיה , תל אביב. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

מדרש גינה

יום חמישי, ד' אב, 11.7 מפגש שני של מדרש גינה. הפעם לימוד עם פרופ' אריאל הירשפלד בנושא עצים בשירה העברית. 18:00 בגינה הקהילתית בחצר מוזיאון הטבע. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

כנס הקהילה כתיקון

יום שלישי, ט' באב, 16.7 בהיכל התרבות, מודיעין. כנס בנושא: אתגרי הקהילות מול קבוצות מודרות בחברה הישראלית. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

קורס גששות

יום רביעי, י' אב, 17.7 ייפתח קורס בן יומיים החושף אותנו ליסודות הגששות ולהיכרות עם התחום המרתק הזה.בואו לגלות איתנו את הנעלם הטבוע בעולם הטבע ולהיות שותפים למסע בזמן ולאלה המשמרים את אומנות הגששות. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

קולנוע קיימות -  No Impact Man

יום חמישי, יא' אב, 18.7 בין השעות 20:30-22:30 בסדנה הקהילתית לקיימות בטבעון, תתקיים הקרנת סרט 'איש ללא השפעה' הסרט מספר על בני משפחת ביבן הנאבקים שלא לצרוך חשמל או לייצר פסולת, כשבמקביל הם עוברים תהפוכות נפשיות עקב השינוי הדרמטי באורך חייהם. הסרט מציג דיוקן רגשי של בני הזוג ואת המשברים שבפניהם הם ניצבים ובודק כיצד הם מתמודדים עם הבחירה שקיבלו. מהיחסים ביניהם עולה השאלה: האם הצמצום באורח החיים יכול להביא עימו גם שינויים מפתיעים לטובה? פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.   

 

סדנה לבניה טבעית בבוץ

יום שישי, יב' אב, 19.7 בנווה איתן, בין השעות 7:00-14:00 סדנה לבנייה טבעית מבוץ. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

סדנה לאיסוף מי גשם ומים אפורים

יום שישי, יט אב, 26.7 בכפר האמנות האקולוגי – ורטיגו בקיבוץ הל"ה, בין השעות 9:00-14:00. בסדנה נעסוק בהקמת מערכות אלטרנטיביות לאיסוף ושימוש במים, לצורך הקטנת התלות במי מקורות. נתמקד בשני נושאים- איסוף מי גשמים ומערכת טיפול והשקיה במים אפורים. תוכנית המפגש מציעה ידע תיאורטי ויישומי להקמת מערכות מים, כולל מפרט טכני לשני הנושאים. בהדרכת אמיר יחיאלי ודני גולדנברג. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

 

סדנה להצלת בגדים- אמהות ובנות

יום ראשון, כא' אב, 28.7 בין השעות 17:00-19:00 תתקיים סדנה להצלת בגדים לאמהות ובנות. כיצד ניתן להציל בגד במקום להשליכו לפח? חולצה שנקרעה. כתם שלא ירד. מכנסיים שחוקות מדי. כיצד ניתן לשדרג בגד עייף ומיושן? בסדנא, שמיועדת לאמהות ובנות, נשדרג חולצת טי שירט לחולצה קייצית ואופנתית. איפה? בסדנה הקהילתית בטבעון. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

קבלת שבת בטבע

יום שישי, כו' אב, 2.8 על גדות נחל אלכסנדר, קבלת שבת קהילתית החל מהשעה 16:30. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

קורס מבוא- בני אדמה

שני-רביעי, כט' אב – א' אלול, 5-7.8. משך הקורס שלושה ימים רצופים בתנאי שטח ביער בשפלת יהודה. בקורס מתרגלים מיומנויות קיום קדומות פיזיות ותודעתיות ברמה גבוהה והוא מקנה כלים ייחודיים ותכנים שאין הרבה הזדמנויות ללומדם, עם חווית חיבור חזקה ומשמעותית אל הטבע. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

קורס סיתות בצור

ראשון- שני ה'-ו' אלול, 11-12.8, יפתח קורס סיתות בצור בה נלמד את יסודות מלאכת הסיתות, ונהיה שותפים לשימור מלאכה קדומה. הקורס מיועד למתעניינים בפרהיסטוריה, מיומנויות אדמה קדומות, הישרדות והדרכת טיולים. פרטים נוספים בלוח האירועים של טבע עברי.

 

דרושים מתנדבים למדרשה לחקלאות ופרמקלצ'ר בקיבוץ עמיר

אנו שמחים להזמין אתכם לפרמה-בליץ "שלישי במדרשה" כל יום ג' מהשעה 6:30 עד 10:00 במדרשה לחקלאות פרמקלצ'ר, מתחם חממת ביה"ס עינות ירדן, קיבוץ עמיר (גליל עליון(

מתחילים במסיבת עבודה עד 8:30 (ראו בהמשך+ על פי העדפה, יש המון מה לעשות) ואז חצי שעה של מדיטציה קבוצתית ב 'דום השלום' ולאחריה ארוחת
בוקר דשנה 'און זה האוס' לעובדים החרוצים. נא לאשר (סמס) הגעה עם אלכס 054-4547378 (שנדע כמה יש לארוחת הבוקר(

וכנ"ל בערב- התכנסות ותדרוך ב 17:30 ואז מסיבת עבודה עד 19:30 ואחריה קומזיץ וארוחת ערב משותפת. לא לשכוח לאשר השתתפות.

ומה עושים השבוע...? תלוי כמה אנשים יגיעו, מתחילים לבנות את מטבחון השדה שלנו בבניה באדמה. נחפור יסודות ונתחיל את בסיס האבנים. והשמיים הם הגבול. נעמיד שירותי קומפוסט, נעמיד בסיס לטיפי החדש ונתחיל לבנות דום ממוטות מתכת.

מוזמנים לעזור לנו להפיץ בצפון. בואו לפרמה-בליץ בוננזה!

להתראות במדרשה,
אלכס והצוות


המדרשה לחקלאות פרמקלצ'ר (ע"ר)
קיבוץ עמיר, ת.ד 209 ד.נ גליל עליון 12140
טל' : 054-4547378,