חברים לדרך

חובבי שביעית- לימוד המביא לידי מעשה

פורסם בתאריך: 01-02-2014

בחודשיים האחרונים נפגשו קבוצת פעילים חברתיים, בתוכם בוגרי קורס מנחים של טבע עברי ובוגרי תוכנית "תבל בצדק", לסדרת מפגשים העוסקים בשנת שמיטה ובהשלכותיה החברתיות והסביבתיות. 

 

בחווה האקולוגית "חווה ואדם" הכרנו קהילה השואפת למינימום פגיעה בטבע ומינימום ייצור פסולת, כמו גם מגדלת לעצמה חלק מהמזון שהיא צורכת.  מתוך כך עסקנו במושגים הבסיסיים בהם נוגעת השמיטה - מזון, קהילה, חברה ראוייה. למדנו לעומק סוגיות מתחום האתיקה של המזון וחשבנו כיצד ניתן לתרגם ערכים אלו בצורה מיטבית המתאימה לציבור הרחב. 

 

ב"בר קיימא"- בר תל אביבי בניהול קואופרטיבי , למדנו על ההשפעות החברתיות שהיו לשנת השמיטה בימים עברו. יצאנו לסיור בשכונת לוווינסקי בו נחשפנו למציאות חברתית לא פשוטה המציגה באור אחר את ה"עני והגר" להם אנו מצויים לפתוח את שדותינו בשנת השמיטה, וחשבנו על מודלים של כלכלה מקיימת, המכילים גם את החלש ואת האחר. 

 

ביקור אצל "האמא של הפרמקלצ'ר בארץ"- טליה שניידר, במפגש השלישי בסדרה,  הזכיר לנו את כי כל אחד יכול שיהיה לו גן עדן בפתח הבית. למדנו פרמקלצ'ר וחשבנו יהדות, והבנו את המקום החשוב של ששת שנות המעשה באיפשור שנה של שמיטה.  

 

שני המפגשים האחרונים פתוחים להצטרפות, לאנשים שהשמיטה בליבם והרצון לשנות בוער בנפשם:

 

מפגש בנושא שמיטת כספים, יתקיים ביד' אדר א' 14/2 ויעסוק בלימוד על מקום הקניין בחיינו ועל הדרכים לממש בעצמנו שמיטת כספים. 

 

סמינר בן יומיים "מחזון למעשה" - יעסוק כולו בתרגום של רוח השמיטה לפעילות בקהילה ובמשפחה. 

 

לפרטים והרשמה -  teva.ivri@gmail.com