חברים לדרך

מה בסביבה- חודש ניסן

פורסם בתאריך: 16-03-2011

דברים שלא תשמעו במקום אחר... כנסים, אירועים, פרויקטים, יוזמות ושאר ירקות... מוזמנים לפרסם ללא תשלום info@tevaivri.org.il

 

מה בסביבה

 

1.    מה בין מגדל בבל לעזריאלי?

המאה ה-21  זוהי מאה של קדמה טכנולוגית ווירטואליות. היא מתאפיינת בגלובליזציה של סחורות, רעיונות וסממני תרבות. בתוך כל אלו, הולכת ומתעצבת תנועה עולמית הקושרת בין השבר הסביבתי לבין נושאים של כלכלה, תרבות וחברה. זוהי תפיסה הרואה את "מחיקת" המגוון התרבותי והשטחיות החומרית המקדשת את "האני", כתוצר של עוולות סביבתיות וחברתיות. הפתרון ההולך ומתגבש הינו שימור ופיתוח תרבויות מקומיות הפועלות לחיזוק ערכים קהילתיים וסולידאריות חברתית.
 
תוכנית המפגשים "מה בין מגדל בבל לעזריאלי?" נועדה לתת למשתתפיה הצצה על העולם הסביבתי-תרבותי-יהודי, על מנת שייבחנו כיצד לאמץ אורח חיים בר קיימא, באמצעות הכרות עם תרבות, ערכים וזהות יהודית, וטיפוח הקשר לסביבה הירושלמית ויחודיותה.
תוכנית זו מורכבת מארבעה מפגשים המתקיימים בחודש מרץ, הכוללת מפגשים עם מרצים ומנחים שונים, היכרות עם קהילה הלומדת ופועלת בירושלים, ודיון פתוח כל פעם סביב נושא אחר.
המפגשים מתקיימים ב בבית וינר, נחלאות, רח' אגריפס 63 ליד השוק, באווירה ירושלמית במיוחד . לתוכנית המפגשים לחצו כאן.

2.    הכנס השנתי לחינוך סביבתי במערכת החינוך תש"ע – בריאות האדם, בריאות הסביבה ומה שבינהם.

 הכנס יתקיים ביום שלישי ח' ניסן 23.3.10 בין השעות 8:30-15:00 בקמפוס סמינר הקיבוצים, דרך נמיר 149 תל אביב. לפרטים נוספים לחצו כאן.

3.    פסטיבל אקטיביזם- הרי יהודה-  מאי  2010 -

הפסטיבל שכולו טוב, נועד לארח אנשים מרחבי הארץ, סביב הנושא של מודעות חברתית וסביבתית. בפסטיבל יהיו עשרות מופעים, סדנאות, סיורים בטבע, כנסים מקצועיים ועוד.. אחת ממטרותיו היא לקדם את העשייה החברתית והסביבתית בארץ, על ידי מפגשים פורים בין אנשים איכותיים, פעילים וארגונים מהתחום. קראו עוד.

4.    סדנה לעריכת שולחן החג בסימן ירוק ומתנות ירוקות מקוריות:

איך להפוך את שולחן החג שלכם לוואו! אמיתי מפתיע ומרענן בחדשנותו בסימן מיחזור ושמירת הסביבה וליצור מתנות ירוקות ! הנכן מוזמנות לסדנה חד פעמית של עריכת שולחן החג בסימן ירוק ! בהנחיית מירי ישראלי.
ניצן לבחור במס´ אפשרויות :
יצירת פרחים צבעוניים מבקבוקים שקופים, אוחז מפיות וחובקי מפיות תואמים, תחתיות לסירים מפקקי שעם, צלחת סדר פסח.
ועוד מבחר יצירות שונות לעריכת שולחן החג למתנות ירוקות מקוריות.
תוכלו להתרשם משולחן החג מעוצב ע"י האמנית המיחזור מירי ישראלי, בביקור בבית פתוח שיערך בין התאריכים 19-20 למרץ. ההרשמה מראש בטל´ 052-3621525.

5.    הכנס השנתי בגינון טיפולי

הכנס יתקיים ברמת הנדיב ביום ד', ט' ניסן תש"ע 24/3/2010  בכנס: סדנאות, התנסות, הרצאות ומפגש מקצועי. קראו עוד.

6.    מסיבת החלפת בגדים פסח-

זוהי יוזמה מקומית ברחובות פרטים נוספים כאן. ובירושלים בשכונת בית הכרם -כאן.
אך כל אחד מכם יכול לקיים יוזמה כזו בקהילה שבה הוא גר.

7.    קורס היסטוריית התזונה, רפואה ואקולוגיה באזורנו-

הקורס בעל 7 מפגשים –בהנחיית  אורי מאיר-   בימי חמישי פעם בשבועיים בין השעות  17:00 ל-21:00 הפתיחה -ב 8.4.2010  מחיר 1300ש"ח
הקורס מתקיים ב"מחלבה הישנה" מושב אומץ. לפרטים נוספים.

8.    ספר - גשם ורוח- מטאורולוגיה בראי היהדות מאת פרופ' פנחס אלפרט

הספר גשם ורוח הנו ניסיון מיוחד במינו לשדך בין מקורות המסורת היהודית – התנ"ך, הספרות התלמודית וההלכתית וההגות היהודית, לבין מחקר מדעי בתחום המטאורולוגיה והגיאוגרפיה. המחבר, מטאורולוג בעל שם עולמי, בוחן שורה של סוגיות מתחומי המסורת היהודית ומפרשן בעזרת הידע המדעי שברשותו. לפרטים נוספים ולהזמנות לחצו כאן.